Własna kuchnia

Żywienie w przedszkolu to niezwykle ważne wydarzenie. Wiąże się z zaspokajaniem elementarnej potrzeby biologicznej dziecka. Często trafiają do przedszkola dzieci, które z natury są "niejadkami" lub takie, które poznają smak niektórych potraw dopiero w przedszkolu. Zapewniamy Państwa, że w Abc... czynimy wiele starań, aby posiłki przygotowywane dla dzieci były smaczne, zdrowe, przyrządzone zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami.

Staramy się stosować rozmaite formy zachęt do spożywania posiłków. Przede wszystkim:

Dla nas ważne są sposoby podawania potraw:

W czasie pobytu w przedszkolu dzieci mogą skorzystać z posiłków spożywanych o pięciu stałych porach:

715 - śniadanie,

900 - II śniadanie

1210 - obiad,

1350 - I podwieczorek,

1545 - II podwieczorek

W każdej sali znajdują się dozownik z wodą, z których dzieci zawsze mogą korzystać.
Posiłki nie są limitowane.

Co najmniej 2 razy dziennie podawane są świeże owoce i warzywa.